NEREDE NE ZAMAN KURS ALMAK İSTERSENİZ BİZ ORADAYIZ.

SELİM HOCA 0555 148 66 15

Hacamat kurslarında yapılan bazı etik olmayan davranışlardan sonra fiyatları düşürdük. Hacamat Kursu ve Hacamat eğitimi ne kadar basit görülse de tecrübe, bilgi ve en önemlisi samimiyet gerektirir. Hacamatı sadece bir tıbbi müdahale olarak görmek haksızlık demek olur. Hacamat bilimsel olduğu kadar hatta daha fazla, nebevidir. Nebevi tıbbi inkar eden günümüz modern tıb anlayışının hacamatı da içine almasına asla razı gelemeyiz. Hacamat kurslarımızda fiyatların uygun olması ve Türkiye’nin her yerine özel ders vermemizin sebebi de bu. Biz istiyoruz hacamat hem temellerinden uzaklaştırılmasın hem de bilimsel olarak daha çok incelensin.

3 saat- 5 saat yada 3 gün – 5 gün olması önemli değildir. Önemli olan şey hacamat kursu aldığınız kişinin/kurumun, sizi gerçek anlamda öğrencisi kabul etmesi ve size bildiği her şeyi öğretmasidir. ((Bu arada Hacamatı Herkes Yapabilir Mi? yazımı okumanızı tavsiye ederim.))

Hacamat eğitimi aldınız. Peki ya sonra ?

Hacamat kurslarının maddiyat üzerinde dönmesi yüzünden Hacamat ve diğer geleneksel tedaviler itibar kaybetti. “Hacamat uzmanıyız” diyen ve iyi reklam yapan; “biz derneğiz”  “biz vakıfız” diyenler, kurs veriyoruz diye hacamat tarihini hacamat şekillerini anlattı. Kursiyerler gerekli eğitimi almadan kurs bitti.

Herkes evine dönünce kurs alan kişiler yakınlarına veya müşterilerine hacamat yapmak istedi. Fakat yetersiz eğitimin sonu hicran oldu…

Evet hacamat dolayısıyla kalıcı bir rahatsızlık olmadı ama insanlar hacamatı yanlış tanıdılar.

Arkadaşlar hacamat eğitimi alacağınız yeri seçerken “dernek” “vakıf” gibi sıfatlara itibar etmeyin. Yurt dışı yurt içi sözlerine itibar etmeyin. Televizyonlara çıkanlara itibar etmeyin.

Çünkü tüm bu saydıklarımız sizin alacağınız eğitimi daha kaliteli hale getirmez.

Biri  yurt dışında hacamat kursu verdi veya televizyona çıktı diye “iyi eğitimci” “uzman haccam” olmaz. Bu kimseden eğitim almak sadece bu koşullara bakarak doğru olmaz.

Evet insanlar yurt dışına çıkar, televizyona çıkar, dernek açar. Ama bunların hepsi maddiyata dayalı bir düzen. Dernek açarken kimseyi sınavdan geçirmezler. Yada televizyon kanallarına çıkarken kimseye sormazlar “sen bu işi nereden ve nasıl öğrendin” diye.

Biz sadece ve sadece Hacamat ve geleneksel tedavileri yaşatmak ve ailemizin geçimini sağlamak için kurslar düzenliyoruz.

Dikkat edin. Sadece hacamat kursu vererek bir yılda 1 milyon lira kazanan insanlar gördük biz.

Peki soruyorum. Siz hacamat kursu vererek bu kadar para kazandınız.

Neden hacamatın daha bilimsel bir temele oturtulması için emek harcamadınız?

Neden ücretsiz kitaplar dağıtmadınız?

Neden hacamat ve diğer yöntemlerin gelişmesi için kılınızı kımıldatmadınız ?

Neden bir deney tüpü hacamat kanını alıp incelemeye göndermediniz?

Tüm sorulara cevap veremeyen hacamat eğitmenleri kazandıkları para ile daha güzel bir hayat yaşarken kurs verdikleri insanlar aldıkları yetersiz eğitimlerle hacamatı yanlış tanıttı.

Sonuç olarak kazanılan ve kaybedilen bu para ülkemizde Geleneksel Tedavi Yöntemlerinin bir adım ileri gitmesine vesile olmadı. Hatta hacamat aletlerinin şeklinden başka hiç bir şey bilmeyen haccamlar ! yüzünden hacamat ve diğer metodlar itibar kaybetti.

İnsanların reklamlarına veya tatlı sözlerine kanmayın. 1000 lira ile herkes dernek açar. Bir tanıdık araya koyup herkes televizyona çıkar. Almanyaya ziyaret amacıyla gidip bir kişiye hacamat anlatılabilir.

Parayla olmayan tek şey samimiyettir.

Biz kurslarımızın fiyatını düşürdük ve tek kişi bile olsa Türkiye’nin diğer bir ucu bile olsa özel ders gibi kurs vermeye gidiyoruz. Basit matematik hesabı bu ticaretin  çok da karlı olmadığını anlatır. Bizim kazancımız insanları kazanmak.

Geleneksel Tedavilere gönül verenleri kazanmak ve insanları ilaçların ve ameliyatların pençesinden kurtarmak.

Kurs veriyoruz. Telefonla 7/24 destek sağlıyoruz.

Kurs sonrasında kursiyerle ücretsiz internet sitesi ve başlangıç paketi hediye ediyoruz.

Kurs alan kişilere verdiğimiz hediyeler bile kurs ücretiyle aynı sayılır.

Size vaad ettiklerimiz toplayacak olursak:

  • A’dan Z’ye detaylı teorik ve pratik bilgi.
  • Kesintisiz destek.
  • Bayilik ve müşteri yönlendirme.
  • Daha sonraki seminerle ücretsiz katılım.
 • Çıkacak kitaplarımıza maliyetine ulaşım.

Hacamat Kursu isteyen arkadaşlar tamamen kendi seçtikleri ortamlarda ve zamanlarda gönül rahatlığıyla kurs alabilirler.

Yapmanız gereken tek şey kurs alacağınız günleri belirleyip bizi aramak. Sizin için uygun mekanda kurslarımızı düzenliyoruz. İsterseniz evinize gelelim isterseniz bulunduğunu şehirdeki hacamat merkezimize siz gelin.

Türkiyenin 4 bir yanında hacamat kursu veriyoruz. Hacamat kursu ve diper kurslarımıza katılmak için bizi arayın.

Hacamat, mizaçlar, sülük ve  şifalı bitkiler eğitimlerimiz içinde en çok rağbet gören kurs tabiki ” hacamat kursu “

Peki bu tedavi usullerini öğrenmek zor mu?

Bu tedavileri sadece belli başlı insanlar mı yapabilir? Yada nereden öğrenmeliyim? Bu sorular herkesin aklını karıştırmaktadır. Bazı kişilerde gittikleri yerden yeterince eğitim alamadıklarından dolayı tekrardan başka yerlere gitmek zorunda kalıyor. Bu da insanlarda maddi ve manevi kayıplara yol açıyor. Hacamat Kursunuzu uzmanından almaya dikkat edin.

Hacamat Kurslarına Dikkat

Peki kurs yerlerinde nasıl bir kriter aramalıyız? Öncelikle şu hususa değinmek istiyorum. Kurs veren insanların bu konuda cahil olduklarını iddaa etmiyoruz. Kişiler bu tedavi usullerini uygulamadan önceki mesleki durumları yada eğitim durumlarınıda sorgulamıyoruz. Ama şu duruma dikat çekmek istiyorum; kişilerin eğiticiliği çok önemli. Bir insan bilir, fakat izahatını yapamayabilir. Bu durumun getirdiği eksiklik kurs alan kişilerde olumsuz etki yapmaktadır. Hacamatın ne olduğu konusunda geniş ve izahatlı bir bilgi okumanızı tavsiye ederim. Hacamat nedir ?

Şimdi kurs yerlerini seçerken kriterlerimizi açıklayalım.

Hacamat Kursu Kriterleri

 • Bir kurs verme şekilleri. Bu konuda  mağdur olan insan çoktur. Mağdur olmalarının sebebi ise belli başlı konuları anlatıp ondan sonra kursiyerlere sadece birer ikişer kupa hacamat yaptırıp göndermeleri. Bu ise yeni haccam yada haccemelerin hacamatcı olma ümitlerini bitirmektedir. Kişilerin el becerisini tam orataya koymaları gerekir. Bizim hacamat kurslarımızda gerekli el becerisine sahip olmanız için uygulamalar yoğundur.
 • İkinci olarak ise anlatılan konular. Geneneksel tedavilerle uğraşan insanların mutlaka insan fiziğini bilmeleri gerekir. Ne kadar iyi bilirlerse yaptıkları işi o kadar öne çıkartır ve sonuca ulaşmaları o denli kısa olur. Bir çok kurs bu durumuda göz ardı etmekte. Kursiyerlerin bir çoğunda aldıkları kurs hakkında şunu duyuyoruz. “Bize hacamatın tarihi, hacamat malzemeleri, hacamatın hangi ülkelerin uyguladığı, hacamatın nasıl yapıldığını anlatıp gönderdiler”. Yeni başlayanlar için hacamatın mantığı, genel hastalıkların sebebleri  ve hacamat noktaları, kimlere yapılıp kimlere yapılmayacağı, hacamatın öncesi sonrası, insan anatomisi gibi bilgilerin eğitimi verilmek zorundadır.
 • Bir diğer husus ise toplu yada bireysel eğitim metodudur. Toplu eğitimlerde her zaman şu sorun ortaya çıkıyor; ‘İnsanlardan çekinme’ “Soru sorsam kınarlar mı?” “Bu konuda cahilmiş gibi durmayayım.” Yada eğitimi alanların çokluğu sebebiyle zamanın yetmemesi. Tabi toplu eğitimin avantajlarıda var. En büyük avantajı aklımıza gelmeyen bir şey başkasının aklına gelebilir. Mesela eğitimcinin anlatmak istediği ama unuttuğu bir meseleyi kursiyerlerden biri sorabilir ve o konu açığa kavuşabilir. Ama yinede çok kişinin olmasının getirdiği sıkıntı daha çoktur. Bireysel eğitimler her zaman daha etkili olmaktadır. Bir kişiye verilen zamanla iki kişiye verilen zaman bir olmaz. Teke tek eğitimin uygulamaları, anlatımları, anlaşılmayan konuların üzerrinde durulması her zaman daha kolay ve faydalı olmaktadır.

Dilimizin döndüğünce bahsettik hacamat ve hacamat kurslarımızdan. Tavisyemiz odur ki, kurs alırken en çok dikkat ettiğiniz şey, nebevi metoda ve insan vücudunu öğrenmeye müsait bir kurs olsun. Hacamat kurslarımızda sizler için her zaman en iyisini arzuluyoruz.

Bu bilgilerin faydası olması dileği ile kendi kurs şeklimizi kısaca açıklamak istiyorum. Ayrıca her türlü hacamat malzemesine bu adresten ulaşabilirsiniz. Hacamat malzemeleri

Hacamat Kursu” için 68 yorum

 1. Sevda gülmez Yanıtla

  Sivastaki şubenizi ve adresinizi ayrıca kurs ücretini ve süresini öğrenebilir miyim.

 2. Fatih Asarkaya Yanıtla

  Selamun aleyküm. Sivas şube adresi, kurs süresi ve ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Detaylı bilgi için lütfen 0542 364 64 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

   • Uzman Haccam YazarYanıtla

    Detaylı bilgi için lütfen 0542 364 64 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

  • Meltem Yanıtla

   İstanbul daki yeriniz nerede?
   Birde kurs ücreti ve süresi hakkında bilgi alabilir miyim?

   • Uzman Haccam YazarYanıtla

    İstanbul Ümraniye’de 0542 364 64 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

 3. Eda Yanıtla

  Merhaba. Adana’da kursunuz var mı? Varsa kurs ücreti ve adres rica edebilir miyim?

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Detaylı bilgi için lütfen 0542 364 64 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Konya merkezde çalışıyoruz 0542 364 64 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

 4. Çağdaş Aylâ Yanıtla

  Merhaba,Mersin’de kurs veren yeriniz var mı?adres telefon alabilirmiyim?kurs ücreti ne kadar süresi nedir? Herkes katılabilir mi? teşekkürler.

 5. Merve Yanıtla

  Merhaba iyi akşamlar. İstanbul avrupa yakasındayım(küçükçekmece semti) kurs saati, ücreti ve kursun nerede olduğu halkında bişgi verebilir misiniz?

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Merhaba İstanbul Ümraniye’de kurslarımız oluyor detaylı bilgi için 0542 364 64 21 arayınız

 6. Ebru yavuz Yanıtla

  Istanbul daki eğitim yeriniz ve fiyat konusunda ve ders saatleri ile bilgi verir mısınız

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   İstanbul Ümraniye’de kurslarımız oluyor kurs süreniz uygulamalı olarak bir gün sonrasında WhatsApp grupların da sorulu cevaplı eğitimlerimiz devam ediyor daha detaylı bilgi almak için sitemizdeki numarayı arayabilirsiniz

 7. Betül Mutlu Yanıtla

  Merhaba Bilgi almak istiyorum hacamat kursu için Bursa yıldırım da oturuyom fiyat ve bilgi

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Uygulamalı olarak eğitimimiz bir gün sonrasında WhatsApp üzerinden eğitimlerimiz devam ediyor sizlere her zaman yardımlarımız oluyor gruplara ekliyoruz gruptan sorulu cevaplı devam ediyor merkez Konya Bursa da eğitim olacağından numara Bırakın sizlere bilgi verelim

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Aleyküm selam Gaziantep te pazar günü kursumuz olacaktır detaylı bilgi için 0542 364 64 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

 8. Emine Ay Yanıtla

  Merhaba ben ankaradan burda kurs nasıl ve nerde veriyorsunuz, ücreti ne kadar ve sertifika veriyor musunuz ve bu sertifika nerelerde geçerli olur

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Merhaba şuan yok olursa sizlere bilgi verelim Konya gelme imkanınz olursa kişiye özel kurs veriyoruz sertifika geçerliliği yok geçereli sertifika alabilmak için Dr olmak şart bizlerin verdiği sertifika katılım bizden bu işi öğrendiğime dair bir belge illaki eğitim aldınız mı diye soran olacak hastalarınızdan

 9. Gülnur Yanıtla

  Merhaba.. benim hacamatla ilgili olarak sormak istediğim bu manevi bir tedavi yöntemi olduğu için herkese öğretilmesi doğru mu?
  Kurs süreleri nekadar ?
  Riskleri nelerdir?

  Cevaplara göre ben de hacamat eğitimi almak istiyorum.

 10. Metehan Yanıtla

  İyi günler dilerim. Konya için hacamat eğitimi almak istiyorum. Ulaşabilir misiniz?

 11. Akıncı Yanıtla

  Merhaba internet üzerinden hacamat öğrenebilinir mi ve diploma veriliyor mu.

 12. kemal Yanıtla

  istanbul avrupa yakasındaki kurs iletişim, adres, ücret bilgilerini alabilirmiyim

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   İstanbul Ümraniye’de kurslarımız oluyor detaylı bilgi için 555 148 66 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

 13. Tuğba Nur Çamurcu Yanıtla

  Ben konyada eğitim almak istiyorum kurs ve ücret için bilgi alabilir miyim

  • Uzman Haccam YazarYanıtla

   Uygulamalı eğitim veriyoruz bir gün sonrasında WhatsApp üzerinden eğitimlerimiz devam ediyor gruplara ekliyoruz sorulu cevaplı eğitimlerimiz devam ediyor detaylı bilgi için 0555 148 66 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

 14. Emrullah Işık Yanıtla

  İstanbul Anadolu yakasında Hacmat kursunuz var mi?
  Katılmak istiyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir