Hacamat Nedir?

Hacamat hakkında yüzyıllardır süre gelen genel geçer bilgiler elimizde mevcuttur. Birçok kişi, hacamatın farklı inanç kaynağına dayandığını belirtmiş olsa da, hacamat sıhıh hadislerde tarihi belgelerde, tıp tarih kitaplarında kendine yer bulmuş tıbbı bir uygulamadır. Bu yüzden bizde sizler için hacamat nedir? Hacamatın kaynakları nelerdir? Tüm bu sorularınıza yanıt olacak içerik hazırladık.

Hacamat; beş in yıl öncesine dayanan geçmişe sahiptir. İlk uygarlıklarda başta Mısırlılar tarafından bulunan hacamat, zamanla diğer uygarlıklara yayılmıştır. Mezopotamya da görülmeye ve uygulanmaya başlayan o dönemlerde temel bilim olarak bilinen hacamat, zamanda Avrupa ülkelerine yayılmıştır. Özellikle Amerika, Almanya, İngiltere ve Fransa hacamat büyük önem vermiş, hakkında araştırmalar yaparak hacamatın yayılmasını sağlamıştır. Zamanla da hacamat kupa tedavisi olarak adlandırılarak tüm Avrupa’da yerini almıştır.

Hacamat nasıl yapılır?

Hacamat yaptırmak isteyenlerin aklında birçok soru işareti olabilir. Hacamat nasıl yapılır? Hacamat yaptırılırken vücuttan atılan kan fazla gelir mi? Gibi sorular ile başbaşa kalabilir. Ancak hacamat vücutta açılan deri üzerinde hafif ensizyonlardan kanın atılması sağlanmaktadır. Deri üzerinde açılan çizikler, oldukça yüzeysel ve ince çiziklerdir. Bu sebepten dolayı dışarıya atılan kanda  kupalar sayesinde çekilmektedir. Uzmanlar hacamat yaptırmak isteyen kişilerin tereddüt etmemesini, atılan kanın vücutta birikmiş pis kan olduğuna dikkat çekiyorlar. Sizlerde hacamat hakkında sorularınız, hacamat kursu eğitimlerinizi, hacamatta eğitimcisi olmak için bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir