Şifa olan hacamata Duyulan İhtiyaç

Hacamat tarihte ilk kez kupa tedavisi olarak Eski Mısır’da kullanılmıştır. Toksinleri ve kirli kanı  vücuttan uzaklaştırmak için hacamat yoluyla kan alma ve kanı vakumla çekip dışarıya atma yöntemi birçok eski Mısır papirüslerinde ve tıp metinlerinde yer almaktadır. Bilinen en eski tıp metni olan (M.Ö. 1550) Eski Mısır’a ait Eber Papirüslerinde dahi hacamat yer almış ve böylelikle tıp biliminde o tarihlerde kendisine yer bulmuştur. Daha sonra Babilliler ve eski Çin uygarlıklarınca beş bin yıldır uygulanmakta olan eşsiz bir tedavi şekli olan hacamat günümüzde de amansız hastalıklara dahi fayda sağlaması ile alternatif tıp alanında bilinmektedir.  Beş bin yıl önceden günümüze kadar gelen bu yöntem  toplumun hacamata ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.

Hacamat, farklı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntem olarak dikkatleri üzerine çekti. Mısır papirüslerinde de söz edilen ve tıp metinleri arasında kendine yer bulan hacamat  tedavi yönteminin yanı sıra, detoks, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve direnç artırmak amacıyla da tüm dünyada kullanılmaya başlandı. Özellikle Amerika da ve Avrupa ülkelerinde toksinleri ve pis kanı vücuttan atmasından dolayı detoks amaçlı tercih edilmeye başlandı. Beş bin yıl önce uygulanan bu yöntem, günümüzde hala büyük ilgi görerek talepleri karşılamaktadır. Hacamata gösterilen yoğun ilgi toplumun hacamata ihtiyacı olduğunu gerçeğini ortaya çıkarmaktadır.

Şifa olan hacamata Duyulan İhtiyaç” için 2 yorum

  1. Merve Durmaz Yanıtla

    Ben hacamati öğrenmek eşime çocuklarıma yakınlarıma şifa olmak yardımcı olmak istiyorum antalyada yaşıyorum yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir